Petró Bálintot Magyar Érdemrend Tisztikereszttel tüntették ki

Dr. Petró Bálint, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar, Épületszerkezettani Tanszékének professor emeritusa állami kitütetésben részesült.

A március 15-i ünnepségek alkalmából Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést adott át Dr. Petró Bálint tanár úrnak közel hat évtizeden át elhivatottsággal, a tanszéke és szakterülete iránti elkötelezettséggel végzett, a hallgatóság és kollégái által egyaránt elismert magas színvonalú iskolateremtő oktatói munkájáért, szakmai közéleti és tudományos tevékenységéért, valamint oktatásszervezői-vezetői munkája elismeréséül 80. életévének betöltése alkalmából.

A kitüntetéshez tisztelettel gratulálunk!

Forrás: Az Épületszerkezettani Tanszék honlapja
2016. 03. 16.