Gratulálunk Pataky Rita és Horváth Sándor Széchenyi-díjasoknak!

Magyarország köztársasági elnöke a nemzeti ünnep, március 15. alkalmából a Magyarország számára kivételesen értékes, a hazai épületszerkezetek színvonalának emeléséhez jelentős mértékben hozzájáruló munkásságuk, az építészeti alkotások esztétikai értéke és a magas műszaki minőség közötti harmónia megteremtésén alapuló, számos emblematikus műemléképület rekonstrukcióját is magába foglaló szakmai tevékenységük elismeréseként Horváth Sándor és Pataky Rita kollégáinkat megosztott Széchenyi-díjjal tüntette ki.

Horváth Sándor (Budapest, 1954) 1972-ben érettségizett a Péchy Mihály Építőipari Szakközépiskolában, 1976-ban magasépítési üzemmérnöki végzettséget szerzett az Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskol-án, majd 1980-ban okleveles építészmérnökként diplomázott a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki karán. 1980-tól a BME Épületszerkezeti tanszék munkatársa, ma adjunktusa. Oktatóként szakterülete az épületszerkezettan, ezen belül a vízszigetelések, fa épületszerkezetek, az épületrekonstrukció. Az 1990-es évek elején az R+R Konstrukt Kft. munkatársa.

Pataky Rita (Budapest, 1966) 1991-ben szerzett okleveles építészmérnöki diplomát a BME Építészmérnöki Karán. 1991-től az Épületszerkezettani Tanszék oktatója, 1995-2003 között egyetemi tanérsegédként, 2003-2010 között egyetemi adjunktusként, 2010-től mestertanárként. Számos hallgatói tervpályázatot bonyolított le, és szerepet vállalt a Tanszék hallgatói ábragyűjteményeinek elkészítésében is. Kutatási területe az ökologikus építészet. Szakcikkek rendszeres szerzője, szakmai konferenciák előadója.

Horváth Sándor és Pataky Rita 1993-ban alapította meg az épületszerkezeti szaktervezéssel, szakértői tevékenységgel, tanácsadással foglalkozó Pataky és Horváth Építészirodát. Az iroda referenciái közé tartozik a Millenniumi Városközpont Kulturális Tömb (Művészetek Palotája), az Általános Értékforgalmi Bank Városligeti fasori székháza, az Óbuda Gate Irodaház, a Gresham-palota, az Akadémia Bank Center, a West End City Bevásárló Központ épületszerkezeti szaktervezése, a Stefánia úti Körcsarnok átalakítása.

2020. 03. 15.

Hírcsoport: