English website

For our new official English website please visit http://architect.bme.hu/.

2016. 09. 05.

Magyar kutatás magyarázhatja a rejtélyes csillagközi aszteroida formáját

"Amikor megláttam, rögtön eszembe jutott a nyolc évvel ezelőtti kutatásunk."
(Domokos Gábor az Oumuamua kisbolygóról)

2017. 12. 19.

Demonstrátori pályázat a 2017/2018 tanév tavaszi félévére

Az Építészmérnöki Kar dékánja pályázatot hirdet a kar tanszékein demonstrátori feladatkör betöltésére.

2017. 12. 08.

Évfolyamkiállítás

Kiállítás az Építészmérnöki Kar 1. évfolyamának hallgatói munkáiból

2017. 12. 08.

Tartószerkezet-rekonstrukciós szakmérnöki képzés a BME-n

A BME Szilárdságtani és Tartószerkezeti Tanszéke szakmérnöki képzést indít Tartószerkezet-rekonstrukciós Szakirányú Továbbképzési Szak néven.

2017. 12. 04.

Specializáció-választás információk

A 2017 december- 2018 januári specializáció-választási eljárás ütemezése az osztatlan képzésen, valamint az építész MSc képzésen
Osztatlan képzés:

2017. 11. 24.

Moravánszky Ákos nyílt előadása a Műegyetemen

Carrara

A BME Építőművészeti Doktori Iskola meghívására Moravánszky Ákos nyílt előadást tart 2017. november 22-én.

2017. 11. 20.

A BME Építőművészeti Doktori Iskola vendégeként Thomas Burlon Budapestre látogat és nyilvános, angol nyelvű előadást tart 11.15. 16.00 órától a BME K210-ben. Az előadás angol nyelvű.

2017. 11. 14.

Vasáros Zsolt DLA habilitációs előadása és kollokviuma

A BME Építőművészeti Habilitációs Bizottság és Doktori Tanács tisztelettel meghívja önt Vasáros Zsolt DLA, az Ipari és Mezőgazdasági Épülettervezési Tanszék egyetemi docensének habilitációs előadására és kollokviumára 2017. november 23-án.

2017. 11. 07.

Együttműködés a tajvani Feng Chia egyetemmel

Idén nyáron Karunk dékánja, Dr. Molnár Csaba ünnepélyes keretek között aláírta a kettős diploma szerződést a tajvani Feng Chia egyetem (FCU) vezetőségével.

2017. 11. 06.

Magyar Jövő Internet Konferencia és Okos Város Kiállítás

4. Magyar Jövő Internet Konferencia az előző konferenciákhoz hasonlóan a jövő internetének hazai szakmai fóruma, amely az internet trendekről, a feltáruló lehetőségekről és az elért eredményekről kíván átfogó képet adni, célkeresztjébe ebben az évben is a kibontakozó internet ökoszisztéma meghatározó elemét, a Smart City/Okos Város témáját helyezve, ehhez Okos Város Kiállítás kapcsolódik.

2017. 11. 06.

Tervezd meg az életed! - Építész workshop középiskolásoknak

A BME Építészmérnöki Kara építészeti workshopot rendez középiskolás diákok számára. A programra elsősorban olyan, 11. és 12. évfolyamos diákokat várunk, akik érdeklődnek az építészet iránt, s akik izgalmas, élményközpontú, kreatív és játékos feladatok segítségével szívesen megismerkednének az építészet sokszínűségével. A feladatok mellett a Kar oktatóinak rövid prezentációi segítik majd a pályaválasztás előtt álló diákok orientációját.

2017. 10. 03.

YADA Toshio japán építész előadása

YADA Toshio japán építész előadása a japán hagyományoknak a modern múzeumok építészetében történő megőrzéséről.

2017. 09. 27.

DOCONF2017