BIM – gyakorlatorientált egyetemi képzés

GRAPHISOFT ArchiCAD diplomát kaptak a Magyarországon tanuló brazil építészhallgatók. 

Karunk építész-informatikát oktató tanszékével, az Építészeti Ábrázolás Tanszékkel együttműködve fut az a kurzus, amelynek keretében GRAPHISOFT ArchiCAD diplomát kaptak a Magyarországon tanuló brazil építészhallgatók. 

A magyar és a brazil kormány közötti megállapodás keretében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tanuló brazil építészhallgatók ünnepélyes keretek között a Brazil Nagykövetség, a BME, valamint a GRAPHISOFT vezetőtisztségviselői jelenlétében a GRAPHISOFT székházában vehették át a szoftveralapú tervezéssel foglalkozó diplomájukat.

img_7638_1_c.jpg

Jelenleg 1600 brazil diák tanul magyarországi egyetemeken a „Tudomány határok nélkül” program keretében. 78 hallgató jár a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karára, s ezeknek a diákoknak mintegy fele kifejezetten az épületinformációs modellezést (BIM) kívánta tanulni.

„Brazília kormánya örömmel biztosítja fiatal diákjainak azt a lehetőséget, hogy a ’Tudomány határok nélkül’ program keretében külföldön szélesítsék látókörüket, és nagyra értékeljük azt a szakmai támogatást, amelyet a GRAPHISOFT nyújt az építészetet tanuló hallgatóinknak.” – mondta Francisco Carvalho Chagas, a Brazil Nagykövetség tanácsosa az átadóünnepségen.

img_7509_1.jpg

Brazíliában lendületesen fejlődik az építőipar, az építészet ezért nagyon népszerű és kedvelt választás az egyetemi hallgatók körében. „Talán a GRAPHISOFT és az ArchiCAD ismertségének is köszönhető, hogy mintegy 20 diák kifejezetten az általunk meghonosított szoftveralapú építészeti tervezés miatt utazott hazánkba tanulni, és választotta az épületinformációs modellezést (BIM).” – mondta Drajkó László, a GRAPHISOFT amerikai piacokért felelős alelnöke. „Biztos vagyok benne, hogy talán több mostani diákot is kollégaként üdvözölhetünk majd a jövőben.”

A magyar építészet és a magyar építészeti oktatás magas színvonalát és presztízsét jelzi, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karán rendelkezésre álló helyekre többszörös túljelentkezés volt a brazil diákok körében, akik két féléves képzésen vesznek részt hazánkban. „A hallgatók álalában harmad vagy negyedév után vesznek részt a programban, amikor már elsajátították az építészeti alapismereteket, és jobban el tudnak mélyülni egy-egy szakterület részleteiben. Nagyon figyelünk arra is, hogy a képzés kifejezetten gyakorlatorientált legyen, és jól felkészítse őket a jövőbeli sikeres tervezőmunkára. Ebben a GRAPHISOFT nagyon jó partnere az egyetemünknek.” – mondta Szoboszlai Mihály egyetemi docens, a BME Építészeti Ábrázolás Tanszék vezetője.

img_7517_1.jpg

A „Tudomány határok nélkül” a brazil kormány programja, amelynek célja brazil hallgatók külföldi egyetemi képzése. Célja, hogy a leendő brazil értelmiségi réteg ne csak szakmai, hanem széleskörű nemzetközi tapasztalatokat is szerezzen. A program keretében az alapképzésben résztvevő diákok egy évig teljes brazil kormányzati finanszírozással tanulhatnak külföldön.

Aktuális

⚡️TDK - Évindító - 2024. április 17.⚡️Az 2024-es Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia hagyományos Évindító napját 2024. április 17-én szerdán 17 órai kezdettel tartjuk Teams-en keresztül.❗️Link 👉 tinyurl.com/EPKTDK2024indito❗️Mindenkit szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook
📍 Pécsi Eszter alkotói ötletpályázat 📍Célunk, hogy olyan alkotás és/vagy installáció szülessen, amely Pécsi Eszter örökségére, a Pro Progressio Alapítvány középiskolai tanároknak kiírt pályázatára, a díjazottakra és a Műegyetem értékeire, az egyetemen folyó kutatómunkára reflektál.A BME Központi épület K I. 95. termét 2020-ban nevezték el Pécsi Eszterről, az első magyar mérnöknőről.A pályamunkákat két kategóriában várjuk:📐1. Pécsi Eszter életét bemutató elem📏2. A díjat évről évre elnyerő pedagógusok megjelenítése. A díjazott tanárok nevének/intézményének olyan formában történő megörökítése a teremben, mely minden évben lehetővé teszi a névsor kiegészítését.📆Regisztrációs határidő: 2024. április 15.📝Regisztrációs link itt érhető el 👇 forms.office.com/e/xMuy0x2H03⏳Beadási határidő: 2024. május 15.Bővebben az alkotói ötletpályázatról itt olvashattok 👉epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-alkotoi-otletpalyazat/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.